• Odbory

• Hudobný odbor

• Poslaním hudobného odboru je kultivovať osobnosť žiaka, rozširovať okruh hudobných skúseností, vytvárať a usmerňovať záujem a vzťah k hudbe, rozvíjať jeho hudobné vedomosti a získať praktické zručnosti pri interpretovaní hudobných diel.

Po absolvovaní prípravného štúdia si žiaci môžu vybrať zo širokej ponuky hudobných nástrojov – klavír, keyboard, akordeón, gitara, zobcová, priečna flauta, trúbka, pozauna, barytón, tuba, lesný roh, klarinet, saxofón, bicie nástroje a spev.

Okrem sólovej hry pracujú žiaci v rôznych zoskupeniach, v rámci komornej hry je to školský komorný orchester a spevácky zbor. Mimoriadne nadané deti sú zaradené do formy rozšíreného vyučovania. Usilovní a cieľavedomí žiaci sa zúčastňujú na rôznych súťažiach poriadaných našou školou, inými ZUŠ a MŠ SR.

V hudobnom odbore sú zaradení žiaci od predškolského veku až po dospelých.

Mnohí naši absolventi po skončení štúdia pokračujú v štúdiu na konzervatóriách a iných školách umeleckého zamerania.

V hudobnom odbore vyučuje 10 pedagógov.

Učitelia hudobného odboru:

Titul, meno a priezvisko – Predmet

Eva Cudráková – hra na dychových nástrojoch, hudobná náuka, klavír

Mgr. Ľuba Čanigová – hra na gitare

Mgr. Alena Dušová, DiS. art. - spev, obligátny klavír, hudobná náuka

Mgr. Martina Hajšová – hra na gitare, hudobná náuka

Bc. Tomáš Hodál, DiS. art. - hra na klavíri, korepetície

Mgr. Marcela Jašková – hra na klavíri, korepetície, hudobná náuka

Mgr. Martina Ondrušková hra na klavíri, hra na keyboarde

Iveta Sílešová – hra na keyboarde, hra na akordeóne

Branislav Stanko, DiS. art. - hra na dychových a bicích nástrojoch, hra na klavíri

Zuzana Ševčíková – hra na akordeóne, hra na klavíri