• Odbory

• Výtvarný odbor

• Vyučovací proces je zameraný na rozvoj výtvarnej kreativity, integrujúc zložky citovej a rozumovej výchovy.
            Žiaci sa tu pod vedením kvalifikovaného pedagóga venujú základným výtvarným technikám: kresba, maľba, grafika, modelovanie, keramika a pod.

Štúdium je zamerané nielen na talentované deti, ale umožňuje aktivovať spontánny záujem každého žiaka o výtvarné sebavyjadrenie.

Činnosť výtvarného odboru je mnohostranná. Artefakty sa pravidelne prezentujú vo výstavných priestoroch školy a podľa možností aj mimo nej pri rôznych príležitostiach. Najlepšie práce sú zasielané na rôzne domáce súťaže.

Samozrejmá je spolupráca s ďalšími odbormi na škole. K úspechom prispieva aj vybavenie odbornej učebne kvalitnými učebnými pomôckami. Výsledkom snaženia pedagógov a žiakov je pomerne vysoký počet študentov prijatých na stredné odborné školy, učilišťa s výtvarným zameraním / grafické, odevné, polygrafické, umelecké remeslá / a vysoké školy.

Výtvarný odbor navštevujú žiaci vo veku od 5 do 18 rokov, s možnosťou pokračovať v štúdiu pre dospelých.

Vo výtvarnom odbore vyučujú dve učiteľky.

Učiteľky výtvarného odboru:

Mgr. Ľudmila Belanová