• Odbory

• Literárno-dramatický odbor

• Literárno-dramatický odbor je syntetizujúcim odborom, ktorý obsahuje dramatické, pohybové, rečové, prednesové a slovesné tvorivé činnosti, hru s bábkou a písané slovo, prostredníctvom ktorých pôsobí na celkový rozvoj myslenia, cítenia a konania žiakov.

V literárno-dramatickom odbore sa deti učia milovať svoj rodný slovenský jazyk, vážiť si ho a vedieť s ním správne narábať. Žiaci dostávajú základy dramatickej tvorby, zaoberajú sa dejinami divadla, študujú sólové role, venujú sa umeleckému prednesu a zapájajú sa do súborovej praxe. Bohatá a pestrá je mimoškolská aktivita žiakov, ktorí vystupujú na interných a verejných podujatiach školy.

Svojimi vystúpeniami pre spolužiakov na ZŠ alebo pre deti z MŠ prispievajú k rozvoju etiky všeobecne. Podľa vlastného výberu sa zúčastňujú rôznych súťaží a prehliadok. Niektorí z nich sa rozhodujú pre štúdium a profesionálnu dráhu v tejto oblasti.

V literárno-dramatickom odbore sa môžu vzdelávať žiaci od 6. do 18. roku, ale aj dospelí.

V liter.-dram. odbore vyučuje jedna vyučujúca.

Učiteľka literárno-dramatického odboru:

Mgr. Soňa Korcová