• 2% dane

• Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
              • skvalitnenie vybavenia školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

• Oznam – november 2018

• Vedenie Základnej umeleckej školy v Bošanoch pozýva priaznivcov a priateľov hudby na I. celoškolský koncert, ktorý sa uskutoční dňa 19. novembra 2018, t.j. v pondelok o 16,30 hod. v koncertnej sále základnej umeleckej školy. Pripravili sme si pre Vás pestrú paletu melódií a piesní od ľudoviek cez klasiku až po modernú hudbu.

Tešíme sa na Vašu priazeň a Váš potlesk!

• Projekt v ZUŠ – keď je dokončený

• „Dobré dielo je výsledkom dobrej spolupráce“.

Tento pravdivý výrok zaznel  28. septembra 2018 z úst riaditeľky školy, Mgr. Soni Korcovej pri slávnostnom otvorení záhradného altánku. Ten žiaci a učitelia pokrstili komorným koncertom. Pekné slnečné počasie ešte umocnilo atmosféru, ktorá v piatkové popoludnie ovládla areál školy. Tóny ľudoviek, klasiky ale aj modernej hudby sa rozliehali do širokého okolia a prilákali okoloidúcich. Na lavičkách pred altánkom však nechýbali vzácni hostia, pán starosta Mgr. Branislav Pajda, zástupca spoločnosti Alternative Energy s. r.o. pán Ing. Viktor Panák s manželkou, členovia Rady rodičov a Rady školy pri ZUŠ Bošany. Po koncerte riaditeľka školy pozvala prítomných na slávnostný prípitok a malé občerstvenie.

Vedenie školy v mene žiakov a učiteľov základnej umeleckej školy ďakuje sponzorom Nadácii EPH a firme Alternative Energy s. r.o. , prevádzkujúcej bioplynovú stanicu v Bošanoch za finančný dar vo výške 5524 eur, z ktorého bol postavený záhradný altánok.

Ďakujeme aj predstaviteľom obce pánovi starostovi a pánovi prednostovi, ktorí s veľkou ochotou pomáhali pri realizácii tohto projektu.

Veľké „ďakujem“ patrí aj majstrom stolárom, Petrovi Modorymu a Marošovi Modorymu, pod ktorých rukami toto jedinečné a pre nás tak významné dielo vyrástlo.

Tešíme sa na stretnutie s verejnosťou pri koncertoch a programoch v našom novom záhradnom altánku.

Vedenie ZUŠ Bošany

• Koncert:

• Dňa 25. 4. 2018 sa v koncertnej triede ZUŠ bude konať II. celoškolský koncert  na ktorý Vás srdečne pozývame. Predstavia sa žiaci hudobného odboru a zároveň si môžete pozrieť výtvarné  práce našich mladých výtvarníkov. Koncert sa začne o 16.30 hod.

• Výlet:

• Dňa 26. 4. 2018 usporiada naša škola výlet do Trnavy. Zúčastnia sa ho absolventi a žiaci, ktorí reprezentujú ZUŠ na rôznych koncertoch a školských , či mimoškolských podujatiach. Navštívime Divadlo Jána Palárika v Trnave – predstavenie „ Modrý vták“ , Kaštieľ a Hudobné múzeum v Dolnej Krupej.

• Altánok:

• V areáli Základnej umeleckej školy sa v najbližších týždňoch začne výstavba záhradného altánku. Uskutoční sa vďaka finančnej podpore spoločnosti Alternative Energy, s. r. o., ktorá v našej obci prevádzkuje bioplynovú stanicu. Vedenie školy spolu s kolektívom učiteľov ďakuje spoločnosti Alternative Energy, s. r. o., že svojimi financiami podporila našioch žiakov a umožnila im lepšie a kultúrnejšie prezentovať ich talent a nadanie.

• PODPORTE UMELECKY NADANÉ DETI 2% Z DANE

• Postup krokov na poukázanie 2% pre zamestnancov je nasledovný:

1. Do 15. 2. 2018 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
              2. Z tlačiva, ktoré dostanete od zamestnávateľa ,,Potvrdenie o zaplatení dane“ vypočítajte 2% z dane. Vzor tlačiva na stiahnutie nájdete TU
              3. Dokončite pred vyplnený formulár ,,Vyhlásenie o poukázaní“ stiahnete TU
              4. Obe tlačivá doručte do 20. 4. 2018 do ZUŠ Bošany, odtiaľ ich doručíme na daňový úrad.

Pre organizácie a podnikateľov uvádzame naše identifikačné údaje, na poukázanie 2% stačí údaje uviesť vo vašom daňovom priznaní.

Obchodné meno: ZUŠKA Bošany

Sídlo: Pribinova 227/24, 956 18 Bošany

Bankové spojenie: SK4509000000005081476598

Tel.: 038/5427510

Právna forma: Občianske združenie

Ďakujeme za vašu dôveru a podporu!

• OZNAM

• Oznamujeme žiakom ZUŠ a ich rodičom, že v čase od 19. 2. 2018 do 23. 2. 2018 sú jarné prázdniny a v Základnej umeleckej škole Bošany nevyučujeme. Riadne vyučovanie po prázdninách sa začína 26. 2. 2018.

Vedenie ZUŠ.